Basketball

Round 2 Results

A GRADE
KOGARAH 36 v 48 LEWISHAM
PAGEWOOD 48 v 26 NORTH SHORE
RYDE 17 v 51 ASHFIELD
BANKSTOWN 35 v 92 RANDWICK
B GRADE
KOGARAH 22 v 16 LEWISHAM
PAGEWOOD 31 v 26 NORTH SHORE
RYDE 31 v 27 ASHFIELD
BANKSTOWN 34 v 34 RANDWICK
Under 15s
KOGARAH 39 v 45 LEWISHAM
PAGEWOOD 33 v 27 NORTH SHORE
RYDE 2 v 0 ASHFIELD
BANKSTOWN 14 v 86 RANDWICK
Under 14s
KOGARAH 32 v 32 LEWISHAM
PAGEWOOD 14 v 60 NORTH SHORE
RYDE 48 v 42 ASHFIELD
BANKSTOWN 17 v 59 RANDWICK

 

Points Table after Round 2

A’Grade
TEAM PLAYED W D L F A +/- POINTS
ASHFIELD 2 2 84 49 35 4
BANKSTOWN 1 2 67 125 35 0
KOGARAH 2 2 72 90 -18 0
LEWISHAM 2 1 1 77 75 2 2
NORTH SHORE 2 1 1 68 84 -16 2
PAGEWOOD 2 2 87 55 32 4
RANDWICK 2 2 78 67 11 4
RYDE 2 2 49 129 -80 0
B’Grade
TEAM PLAYED W D L F A +/- POINTS
ASHFIELD 1 2 51 66 -15 0
BANKSTOWN 2 1 1 69 58 11 3
KOGARAH 2 1 1 40 57 -17 2
LEWISHAM 2 2 30 51 -21 0
NORTH SHORE 2 1 1 67 49 18 2
PAGEWOOD 2 2 60 40 20 4
RANDWICK 2 1 1 82 54 28 3
RYDE 2 1 1 51 75 -24 2
U 15’s
TEAM PLAYED W D L F A +/- POINTS
ASHFIELD 2 2 0 4 -4 0
BANKSTOWN 2 1 1 16 86 -70 2
KOGARAH 2 2 64 77 -13 0
LEWISHAM 2 1 1 68 68 0 2
NORTH SHORE 2 1 1 59 58 1 2
PAGEWOOD 2 2 62 50 12 4
RANDWICK 2 2 139 36 103 4
RYDE 2 1 1 24 53 -29 2
U 14’s
TEAM PLAYED W D L F A +/- POINTS
ASHFIELD 2 1 1 86 46 40 2
BANKSTOWN 2 2 46 103 -57 0
KOGARAH 2 1 1 66 68 -2 1
LEWISHAM 2 1 1 56 46 10 3
NORTH SHORE 2 2 96 48 48 4
PAGEWOOD 2 2 28 84 -56 0
RANDWICK 2 1 1 90 48 42 3
RYDE 2 1 1 79 73 6 3

2019 DRAW

ROUND 1 – October 24 Time Venue Courts
HOME v AWAY
KOGARAH v NORTH SHORE 13:10 ALEX 1 & 2
PAGEWOOD v LEWISHAM 13:10 BANK 1 & 3
RANDWICK v RYDE 13:10 ALEX 3 & 4
BANKSTOWN v ASHFIELD 13:10 BANK 2 & 4
ROUND 2 – October 31 Time Venue
HOME v AWAY
LEWISHAM v KOGARAH 13:10 ALEX 1 & 2
PAGEWOOD v NORTH SHORE 13:10 ALEX 3 & 4
ASHFIELD v RYDE 13:10 BANK 3 & 5
BANKSTOWN v RANDWICK 13:10 BANK 4 & 6
ROUND 3 – November 7 Venue Court
HOME v AWAY
NORTH SHORE v LEWISHAM 13:10 ALEX 1 & 2
RYDE v PAGEWOOD 13:10 ALEX 3 & 4
RANDWICK v ASHFIELD 13:10 BANK 1 & 3
KOGARAH v BANKSTOWN 13:10 BANK 2 & 4
ROUND 4 – November 14 Venue Court
HOME v AWAY
PAGEWOOD v KOGARAH 13:10 ALEX 1 & 2
ASHFIELD v NORTH SHORE 13:10 BANK 1 & 3
BANKSTOWN v RYDE 13:10 BANK 2 & 4
LEWISHAM v RANDWICK 13:10 ALEX 3 & 4
ROUND 5 – November 21 Venue Court
HOME v AWAY
RYDE v LEWISHAM 13:10 ALEX 3 & 4
RANDWICK v PAGEWOOD 13:10 ALEX 1 & 2
KOGARAH v ASHFIELD 13:10 BANK 1 & 3
NORTH SHORE v BANKSTOWN 13:10 BANK 2 & 4
ROUND 6 – November 28 Venue Court
HOME v AWAY
RYDE v KOGARAH 13:10 ALEX 3 & 4
ASHFIELD v LEWISHAM 13:10 BANK 2 & 4
RANDWICK v NORTH SHORE 13:10 ALEX 1 & 2
BANKSTOWN v PAGEWOOD 13:10 BANK 1 & 3
ROUND 7 – February 6 Venue Court
HOME v AWAY
NORTH SHORE v RYDE 13:10 ALEX 1 & 2
PAGEWOOD v ASHFIELD 13:10 BANK 1 & 3
KOGARAH v RANDWICK 13:10 ALEX 3 & 4
LEWISHAM v BANKSTOWN 13:10 BANK 2 & 4
A GRADE SEMI-FINALS Time Venue Court
vs 14:00 Alexandria 1
vs 13:10 Alexandria 1
B GRADE SEMI-FINALS Time Venue Court
vs 14:00 Alexandria 2
vs 13:10 Alexandria 2
U15 GRADE SEMI-FINALS Court 3 Time Venue Court
vs 14:00 Alexandria 3
vs 13:10 Alexandria 3
U14s GRADE SEMI-FINALS Court 4 Time Venue Court
vs 14:00 Alexandria 4
vs 13:10 Alexandria 4
GRADE-FINAL DAY at ALEXANDRIA Time Grade
vs 10:00 U14s
vs 11:00 U15s
vs Midday B Grade
vs 13:00 A Grade

2018 – 2019 GRAND FINAL RESULTS

Randwick 57 vs North Shore 50 U14s
North Shore 46 vs Randwick 34 U15s
Randwick 40 vs Pagewood 17 B Grade
Randwick 70 vs Ashfield 66 OT A Grade

 

2018 – 2019 Basketball Report

 


2017-2018 GRAND FINAL RESULTS

A Grade – Randwick 42 def Ashfield 38

B Grade – Pagewood 44 def Randwick 30

U15s – Randwick 64 def Pagewood 40

U14s – Randwick 44  def Kogarah 24